KURUMSAL / HAKKIMIZDA
Tümay tasarım grubunun çekirdeğini oluşturan ekip, 1985 yılından beri Koray Grubu bünyesinde tasarım ofisi olarak varlığını sürdürmüş ve 2001 yılında bağımsız bir mimari ofis olarak ‘Tümay Mimarlık’ olarak yeniden kurulmuştur.

1985 ve 2000 yılları arasında, İstanbul'daki prestiji yüksek katlı binaların birçoğu Haluk Tümay ve ekibi tarafından tasarlanmıştır. İlk tasarım 80'li yılların ortalarında finans ve çok uluslu şirketlerin yoğunlukta olduğu ve İstanbul'un ilk yüksek katlı binalarının merkezi olarak anılan Maslak ekseninde, akıllı bina konsepti ile Yapı Kredi Plaza oldu.

Yapı kredi Plaza'yı, Sabancı Center, Yapı Kredi Genel Müdürlüğü, Demirbank Genel Müdürlüğü, Finansbank Genel Müdürlüğü ve Sanayi Yatırım Bankası izledi.

Haluk Tümay’ın temel amacı en zor beğenen müşterilere dahi, onların ihtiyaçlarına özel tasarlanmış, sıra dışı çizimler sunmaktır.

Moskova vergi dairesi binası, ‘Mosproject’ ile işbirliği içinde tamamlanan ve yurtdışında bulunan ünlü bir projedir. Tasarımın stratejisi, bölümler arası koordinasyonu en iyi şekilde sağlama ve iş bitirmeye yönelik her detayın düşünülerek tasarlanmış olmasıdır.

Tümay Mimarlık, şirketin prestijli projeler üzerindeki haklı şöhretini sürdürmeye devam edeceğinden emin ve kendine güvenen mimari bir gruptur.

2010 yılından itibaren Tümay Management Turizm ve Otel Danışmanlığı alanında faaliyet göstermektedir. Tümay Management Marriot, SBE, Cipriani ve Billionaire markalarının Türkiye’deki yatırımcılar ile iş birliğini gerçekleştirmiştir.